Спортът е нещо хубаво – това е твърдение, по което едва ли си струва да разсъждаваме.
Темата ни тук е друга – как спортът може да помогне за детоксикацията на тялото ти. Връзката между двете е на няколко нива.
Когато спортуваш, приемаш повече течности. Повишената физическа активност неизменно изисква повишен прием на вода. А приемът на течности е едно от най-важните средства за детоксикация на организма.
Когато спортуваш, е по-лесно да се храниш здравословно. Самата физическа активност те вкарва в един по-здравословен цикъл на хранене и изгаряне и желанието ти за нездравословни храни намалява.
Когато спортуваш, настроението и самочувствието ти се повишават, което е условие за детоксикация на душата.
